Programul de votare

09.06.2012 | Alegeri locale , Ziua alegerilor
  • Mărime
    text
  • Trimite prin e-mail
  • Tipăreşte

  • Trimite prin:
  • Share


Vă facem cunoscut în cele ce urmează programul de votare al câtorva demnitari UDMR, precum şi cel al principalilor candidaţi la Primării şi președinția Consiliilor Judeţene.

Kelemen Hunor preşedintele UDMR: localitatea Cârţa, judeţul Harghita, sediul primăriei, ora 12.00;
Borbély László vicepreşedinte politic: Târgu Mureş, Liceul Bolyai Farkas, ora 11.00
Kovács Péter secretar general: Floreşti, judeţul Cluj, Şcoala din Cetatea Fetei, ora 11.00;
Biró Rozália, preşedinte CRU: Oradea, circumscripţia electorală nr.114, (Centrul de Recoltare a Sângelui, str. Louis Pasteur nr. 30), ora 11.00;

Judeţul Arad
Faragó Péter, deputat: Arad, circumscripția electorală nr. 7, clădirea ANAF, ora 9,30;
Bognár Levente, candidat la Primăria Arad: Arad, Colegiul Csiky Gergely, ora 11,30;

Judeţul Bistriţa-Năsăud
Décsei Attila, Candidat președinția CJ: Bistriţa, circumscripţia electorală nr 4, Primăria, ora 12,00;
Antal Attila, candidat Primăria Bistriţa: Bistriţa, circumscripţia electorală nr. 6, Grădiniţa nr. 6, ora 13.00;

Judeţul Bihor
Pásztor Sándor, Candidat președinția CJ: Oradea, circumscripţia electorală nr 84, Şcoala Generală Juhász Gyula (str. Matei Corvin 106/A), ora 10.00;
Cseke Attila, candidat Primăria Oradea: Oradea, circumscripţia electorală nr. 118, Liceul de Artă (Parcul Petőfi Sándor, nr. 24-26), ora 8,30;

Judeţul Braşov
Kovács Attila, Candidat președinția CJ: Braşov, Şcoala Generală nr. 11, ora 9,00;
Géczi Gellért, candidat Primăria Săcele: Săcele, Şcoala George Moroianu, ora 12,30;

Judeţul Alba
Kerekes György Levente, Candidat președinția CJ: Aiud, Şcoala generală nr 1, ora 11,30;
Kováts Krisztián, candidat Primăria Aiud: Aiud, Cămin Cultural, ora 11,30;
Szabó Dániel, candidat Primăria Lopadea Nouă: Lopadea Nouă, Primărie, ora 12,00;


Judeţul Hargita
Borboly Csaba, Candidat președinția CJ: Miercurea Ciuc, circumscripţia electorală nr. 11, Sala de sport a Şcolii Generale József Attila (intrarea de vest a sălii de sport, Bulevardul Frăţiei, nr. 20), ora 10,00;
Ráduly Róbert, candidat Primăria Miercurea Ciuc: Miercurea Ciuc, circumscripţia electorală nr. 7, Şcoala generală Liviu Rebreanu, ora 10,30;
Bunta Levente, candidat Primăria Odorheiul Secuiesc: Odorheiul Secuiesc, Colegiul Reformat Backamadarasi Kiss Gergely
Sógor Csaba, Europarlamentar: Siculeni, Primărie, ora 20,30;

Judeşul Hunedoara
Winkler Gyula, Europarlamentar: Hunedoara, circumscripţia electorală nr. 16, Şcoala Generală nr. 5, ora 11,00;

Judeţul Cluj
Máté András Levente, Candidat președinția CJ: Cluj Napoca, Liceul Avram Iancu, ora 12,30;
Eckstein-Kovács Péter, candidat Primăria Cluj: Cluj, Liceul Ana Aslan (fost Terapia), ora 10,00;

Judeţul Covasna
Tamás Sándor, Candidat președinția CJ: Târgu Secuiesc, Circumscripţia electorală Ruseni, ora 9.30;
Antal Árpád, candidat Primăria Sfântu Gheorghe: Sfântu Gheorghe, Sala de sport din strada Vânătorului, ora 13,00;
Bokor Tibor, candidat Primăria Târgu Secuiesc: Târgu Secuiesc, Grădiniţa Benedek Elek, ora 12,00;
Lázár Kiss Barna, candidat Primăria Baraolt: Baraolt, Primărie, ora 10,00;
Lőrincz Zsigmond, candidat Primăria Covasna: Covasna, Liceul Körősi Csoma Sándor, ora 11,45;

Judeţul Mureş
Lokodi Edit Emőke, Candidat președinția CJ: Târgu Mureş, Şc. Generală nr. 18, ora 8,00;
Frunda György, candidat Primăria Târgu Mureş: Târgu Mureş, Liceul Unirea, ora 10,00;

Judeţul Maramureş:
Böndi Gyöngyike, Candidat președinția CJ: Baia Mare, circumscripția electorala nr. 47, Liceul Sportiv, ora 16,00;

Judeţul Satu Mare
Csehi Árpád Szabolcs, Candidat președinția CJ: Satu Mare, Circumscripţia electorală nr. 59, Liceul Sportiv, ora 9,00;
Ilyés Gyula, candidat Primăria Satu Mare: Satu Mare, Circumscripţia electorală nr. 68, Şcoala generală 10, ora 10,00;

Judeţul Timiş
Halász Ferenc, Candidat președinția CJ: Timişoara, Liceul Teoretic Vlad Tepeş, ora 11,30;

Atenție! Ne rezervăm dreptul de a modera comentariile.